Czym kierować się wybierając smartfona?

smartfon

Jeszcze kilka lat temu telefon służył jedynie do kontaktowania się z innymi. Jego podstawową funkcją było dzwonienie oraz wysyłanie SMS-ów. Najnowsze modele pozwalają jednak na wiele więcej. Obecnie wypuszczane smartfony posiadają niezwykle precyzyjne aparaty, za pomocą takiego urządzenia można nawet zapłacić za zakupy. Szeroki wybór modeli na rynku sprawia, że zakup odpowiedniego smartfona nie jest prostym zadaniem. Wiele osób zadaje więc sobie pytanie, czym kierować się przy zakupie smartfona.

Idealny smartfon — na co zwracać uwagę?

Wybór idealnego smartfona zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest jednak, aby był on dopasowany do osobistych preferencji użytkownika. Jedną z pierwszych rzeczy, na jaką należy zwrócić uwagę, jest wielkość telefonu oraz jego rozdzielczość. Bardzo ważne jest, aby smartfona można było obsługiwać jedną ręką. Z drugiej strony coraz więcej osób szuka urządzenia, które pozwoli na wyraziste wyświetlanie filmów czy zdjęć. Obecne modele mają bardzo cienką ramę, co pozwala na zwiększenie rozmiaru samego ekranu.

Kolejnym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest procesor. Im lepszy jest smartfon, tym bardziej wydajny będzie jego procesor. Najbardziej godne uwagi są obecnie ośmiordzeniowe procesory Qualcomm Snapdragon oraz MediaTek. Jeżeli użytkownik pragnie oglądać filmy w rozdzielczości Full HD, najlepszym rozwiązaniem będzie procesor ośmiordzeniowy. Bardzo ważna jest również częstotliwość taktowania. Im jest wyższa, tym bardziej wydajny będzie procesor.

Coraz częściej użytkownicy zwracają uwagę na rodzaj aparatu zastosowanego w danym modelu. Nowoczesne smartfony pozwalają na wykonywanie zdjęć, które nie odbiegają jakością tym wykonywanym przy użyciu najnowszych aparatów cyfrowych. Bardzo ważna jest rozdzielczość matrycy wyrażana w Mpix. Parametry, które wpływają na jakość aparatu w smartfonie to chociażby jasność obiektywu, autofokus, teleobiektyw, czy obiektyw szerokokątny. Coraz popularniejsze stają się również modele pozwalające na wygodną obróbkę zdjęć.

Samsung Galaxy M12 — recenzja

Z pewnością jednym z lepszych smartfonów dostępnych na rynku jest Samsung Galaxy M12. Recenzja tego produktu z pewnością sprawi, że wielu użytkowników sięgnie po to urządzenie. Jest to model budżetowy, który jednak niewiele odstaje od najdroższych urządzeń. Smartfon ten został wyposażony w wyświetlacz PLS TFT LCD typu Infinity-V, który charakteryzuje się głębią obrazu i pozwala na komfortowe oglądanie filmów czy przeglądanie zdjęć.

Ośmiordzeniowy procesor RAM 6 GB o częstotliwości taktowania 2,0 GHz sprawia, że smartfon ten jest niezwykle wydajny, z kolei pamięć wbudowana 128 GB powoduje, że na urządzeniu tym będzie można przechować wiele zdjęć oraz aplikacji. Co ważne, Samsung Galaxy M12 posiada rozbudowany aparat, który pozwala na wykonywanie dobrej jakości zdjęć o głębokich i wyrazistych kolorach. Akumulator o pojemności 6000 mAh stanowi gwarancję, że z urządzenia będzie można korzystać przez wiele godzin bez konieczności ładowania.