Ile kosztuje przeprowadzka?

przeprowadzka

Wydaje się, że najtańszą przeprowadzką jest ta, którą wykonujemy sami, korzystając z własnego samochodu i życzliwości przyjaciół i rodziny. W rzeczywistości rzadko mamy większy samochód, który może pomieścić duży rozmiar i wszystkie mniejsze paczki. Jak się okazało, w efekcie musieliśmy kilka, a nawet kilkanaście razy przechodzić z jednego mieszkania do drugiego i nie bylibyśmy w stanie bezpiecznie przewieźć większych mebli czy sprzętu. Nie mamy też odpowiedniego sprzętu do podnoszenia ciężkich i dużych rzeczy. Czas przeprowadzki wydłuża się, a rosnące rachunki za gaz zwiększają całkowity koszt. Całość łatwiej zorganizować dopiero wtedy, gdy jedziemy kilka kilometrów i potrzebujemy przewieźć mniej rzeczy. Gdybyśmy przeprowadzali się z całym dobytkiem i wyposażeniem ze starego mieszkania, zlecenie przeprowadzki mogłoby być dobrym rozwiązaniem. Ile kosztuje taka usługa i od czego zależy stawka?

Ile kosztuje przeprowadzka?

Koszt przeprowadzki w Wołominie z profesjonalną firmą przeprowadzkową jest nieco inny niż koszt samodzielnej przeprowadzki. Po pierwsze, jej koszt zależy od tego, z jakich usług będziemy korzystać. Jeśli firma przeprowadzkowa przewiezie dla nas tylko rzeczy, koszt będzie stosunkowo niewielki. Różne usługi dodatkowe wiążą się z wyższymi kosztami. Jedną z najdroższych rzeczy jest bez wątpienia pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów. W tym przypadku firma przeprowadzkowa zapewnia akcesoria takie jak kartony czy taśma, a całym pakowaniem zajmują się pracownicy firmy. To, ile musimy zapłacić za tego rodzaju usługę, zależy głównie od tego, ile rzeczy chcemy zapakować. Im więcej rzeczy musisz spakować, tym więcej czasu poświęci na to firma przeprowadzkowa, a co za tym idzie, więcej zapłacisz za usługę. Jednak taka usługa ma wiele zalet, przede wszystkim firma przeprowadzkowa załatwia wszystko sama.

Od czego zależy cena przeprowadzki?

Wiele osób szuka szybkiego, bezproblemowego sposobu na przeprowadzkę. Nic dziwnego, że w dużych miastach pojawia się coraz więcej nowych firm przeprowadzkowych. Co ciekawe, kontrahenci działający w tym samym mieście mogą mieć bardzo różne cenniki. Przy wyborze konkretnego wykonawcy nie możemy kierować się wyłącznie ceną. Warto zauważyć, że nawet tanie przeprowadzki powinny odbywać się na podstawie pisemnej umowy. Najtańsze firmy przeprowadzkowe często nie są w stanie zagwarantować jakości powierzonej im pracy ani generować odpowiednich rachunków. Zatrudnienie takiego usługodawcy jest dla nas bardzo ryzykowne. Brakujące faktury, a nawet umowy czy rachunki uniemożliwiają odzyskanie pieniędzy za ewentualne uszkodzenie mienia lub kradzież. Dlatego w poniższym cenniku tylko średnie stawki za usługi zarejestrowanych firm przeprowadzkowych.

Koszt przeprowadzki – przykładowe ceny

Aby oszacować koszty przeprowadzki, musimy wziąć pod uwagę liczbę przedmiotów do przewiezienia oraz ich wielkość. Przykładowo koszt wysyłki pianina waha się od 620 zł do około 950 zł, w zależności od wagi instrumentu i podłogi, na którą jest przenoszony. Z kolei transport sprzętu takiego jak lodówki czy pralki w Trójmieście może kosztować od 120 do 220 zł w zależności od wielkości i odległości. Co ważne, różne niestandardowe usługi i ponadprzeciętne rozmiary wyceniane są indywidualnie.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Zacznij od sporządzenia listy rzeczy, które musisz zabrać ze sobą do nowego mieszkania lub domu. Wypisz wszystkie przedmioty – meble, sprzęt AGD, książki, ubrania itp. Sporządzenie wstępnej listy pozwoli oszacować ilość potrzebnych kartonów i materiałów ochronnych oraz określić koszt. Oszacuj wagę i wymiary mebli i urządzeń. Niektóre można złożyć w celu ułatwienia transportu. Ułatwi to również firmie przeprowadzkowej przygotowanie wstępnej wyceny. Rezerwacje last minute mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami. Zanim zaczniesz się pakować, zastanów się, czy potrzebujesz całego sprzętu. Ubrania, których nie nosisz, możesz sprzedać lub oddać. Przeglądaj także książki, płyty i kosmetyki. Nie zabieraj ze sobą uszkodzonych sprzętów AGD i RTV oraz uszkodzonych mebli. Pozbycie się starych rzeczy pozwoli Ci oszacować, czego będziesz potrzebować w nowym mieszkaniu lub domu.