Ile kosztuje firma przeprowadzkowa?

przeprowadzka

Przeprowadzki bywają skomplikowane i męczące. Ilość rzeczy do spakowania i przeniesienia w nowe miejsce może przytłaczać. Odpowiedzią na bolączki osób zmieniających miejsce zamieszkania są coraz liczniejsze w Warszawie firmy przeprowadzkowe.

Od czego zależy cena przeprowadzki z profesjonalną firmą?

Koszt wynajęcia firmy przeprowadzkowej w Warszawie to sprawa złożona i zależna od wielu czynników. Każda firma ustala swoje stawki w przeliczeniu na godzinę pracy oraz kilometr transportu, więc można znaleźć firmy przeprowadzkowe droższe i tańsze. Cena jednak zawsze będzie zależała od czynników, takich jak:

– ilość rzeczy do przewiezienia

– dystans transportu mierzony w kilometrach

– ilość potrzebnych pracowników

– czas pracy (liczony za każdą rozpoczętą godzinę, np. jeśli przeprowadzka trwała 1,5 godziny, zapłacisz za 2 godziny)

– wysokość piętra, z którego trzeba rzeczy znieść oraz piętra, na które trzeba rzeczy wnieść

– obecność windy

– możliwość zaparkowania przed wejściem do budynku

Możesz też zamówić różne warianty usługi, np.: samego pracownika, sam samochód, samochód z kierowcą, samochód z kierowcą i pomocnikiem, itp. Wszystkie powyższe czynniki mają wpływ na koszt wynajęcia firmy przeprowadzkowej w Warszawie.

Jak określić koszt swojej przeprowadzki?

Wyceny kosztu przeprowadzki dokonuje pracownik firmy przeprowadzkowej po oględzinach w domu klienta. Możliwe jest też oszacowanie ceny na podstawie rozmowy telefonicznej, w której udzielisz szczegółowych informacji pracownikowi firmy. Niejedna firma przeprowadzkowa zamieszcza też na swojej stronie internetowej formularz, którego wypełnienie pomoże pracownikowi dokonać wyceny usługi.

Koszty dodatkowe

Jeśli niektóre aspekty Twojej przeprowadzki są w jakiś sposób niestandardowe, mogą generować dodatkowe koszty. Zapłacisz więcej, jeśli w Twoim zamówieniu znajdą się:

– samochód dłuższy niż 4,5 m

– większa ilość pracowników

– przeprowadzka w weekend (zwłaszcza ostatni weekend miesiąca – najbardziej popularny termin)

– przeprowadzka powyżej trzeciego piętra

– kartony i opakowania (są opcjonalne, ale nie zawsze wliczone w cenę usługi)

– montaż i demontaż mebli

– przeprowadzka do innego miasta (koszt liczony od kilometra)

– przewóz wyjątkowo cennych rzeczy, takich jak pianino czy antyki

Należy też pamiętać o kosztach jakie firma przeprowadzkowa może na Ciebie nałożyć, jeśli w ostatniej chwili zrezygnujesz z usługi. Ponieważ firma już zaplanowała Twoją przeprowadzkę, zarezerwowała czas i pracowników oraz zrezygnowała z innych zleceń, może zażyczyć sobie rekompensaty finansowej. Dlatego warto wcześniej dobrze przemyśleć skorzystanie z tej usługi.

To jak, przeprowadzasz się?

Skoro już wiesz, jakie czynniki musisz brać pod uwagę, wystarczy skontaktować się z wybraną firmą przeprowadzkową w Warszawie i omówić Twoje potrzeby w celu ustalenia ceny. Pamiętaj, że możesz sam decydować, czy potrzebujesz skorzystać z kompleksowej usługi, czy też tylko z niektórych jej elementów. Będzie to miało wpływ na końcową cenę Twojej przeprowadzki.