Jak zorganizować wesele? Praktyczne wskazówki

wesele

Ślub i wesele to najważniejszy moment w życiu dwojga kochających się ludzi. Jednak oba wydarzenia, są sporym wyzwaniem tak organizacyjnym, jak i logistycznym. Niektórzy mają zmysł organizacyjny i radzą sobie w takich sytuacjach bardzo dobrze. Innych zjada stres i ciężko im zapanować nad tym, co się dzieje wokół organizacji tych wspaniałych chwil. Właśnie dlatego warto skorzystać z praktycznych wskazówek, które na pewno ułatwią organizację ślubu lub wesela. Tym razem jednak skupimy się na dobrej organizacji wesela.

Jak dobrze zorganizować wesele?

Na tak postawione pytanie odpowiedź jest dość prosta, otóż nie zostawiajmy niczego przypadkowi. Przystępując do organizacji wesela, warto zrobić sobie wstępny plan działania, tego, co jest do załatwienia. Można również postarać się zrobić listę w kolejności, takiej, jak powinny być załatwione sprawy związane z dobrą organizacją wesela. Warto zacząć od następujących kroków:

– wybrać termin ślubu oraz wesela,- stworzyć wstępną koncepcję wesela,- stworzyć listę gości,- opracować kosztorys,- obliczyć budżet.

Podjęcie się tych podstawowych zadań będzie pierwszym krokiem do dobrej organizacji wesela. Na początku nie warto myśleć o idealnej sali weselnej i jej lokalizacji. Dopiero po zrobieniu wstępnego planu i kosztorysu, będzie można poświęcić się wspomnianym zagadnieniom. Nie ma się co oszukiwać, że bardzo wiele zależy od budżetu, jakim dysponują przyszli Państwo Młodzi. Na innej sali zaplanujemy wesele na małą liczbę osób, a na innej na dużą ich liczbę. Należy pamiętać, że sale są zawsze rezerwowane wcześniej dlatego stworzenie, takiego wstępnego projektu, który zawiera budżet, liczbę gości, datę itd. pozwoli na rozmowę o konkretach, podczas dokonywania wyboru sali.

Idealne wesela

Jak zorganizować idealne wesele? Pamiętajmy, że idealne wesele to takie, o jakim marzą Państwo Młodzi, a nie ich goście. Odpowiedź na postawione pytanie jest bardzo trudna, ponieważ bardzo często organizacja idealnego wesela oznacza, koszty, które mogą okazać się zbyt duże. W tym przypadku warto przyjąć zasadę: „Mierz siły na zamiary”. Warto wycenić idealne wesele i wtedy podjąć decyzję co dalej? Czy budżet pozwala na organizację takiego wesela, czy jednak należy z czegoś zrezygnować? Należy również pamiętać, aby za wszelką cenę starać się unikać zaciągania kredytu na wesele. Zadłużenie się na początku wspólnej drogi życiowej, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zewnętrzna firma, czyli konsultant weselny

Żyjemy w świecie, w którym to czas jest towarem deficytowym. Poświęcając się codziennym obowiązkom, bardzo często brakuje czasu na inne rzeczy, a gdzie czas na zaplanowanie wesela? Na szczęście są firmy, które pomagają zorganizować wszystko od A do Z. Usługi takich firm w ostatnich latach cieszą się sporą popularnością. Oczywiście tego typu pomoc jest płatna, jednak doświadczenie, jakie niesie z sobą tzw. wedding planner pomoże uniknąć wiele przykrych sytuacji. Oczywiście przyszła para młoda może w całości oddać planowanie wesela w ręce konsultanta lub zaangażować go tylko częściowo. Jeśli przyszli nowożeńcy mieszkają, np.: w Szczecinie, mogą na własną rękę poszukać wymarzonej sali weselnej. Wystarczy w przeglądarce wpisać „wesele Szczecin”, aby pojawiły się oferty sal na taką uroczystość. Po wyborze sali i dogadaniu terminu, resztę można oddać w ręce konsultanta.

Jak zorganizować wesele?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość prosta: po prostu zaplanować je szczegółowo z odpowiednim wyprzedzeniem. Wesele marzeń nie musi kosztować milionów. W razie potknięć, przyszła para młoda będzie miała czas na reakcję i ewentualne zmiany. Mając wcześniej przygotowany wstępny koncept i plan, wszystko jest pod kontrolą, dzięki czemu mało rzeczy jest w stanie zaskoczyć przyszłych nowożeńców.