W czym pomoże doradca kredytowy?

kredyt

Wiele osób korzysta w obecnych czasach z dodatkowego finansowania swoich przedsięwzięć. Wybierając kredyt, klienci zazwyczaj decydują się na ofertę banku, w którym mają już jakiś produkt. Zazwyczaj będzie to konto rozliczeniowe. Czy jednak zawsze jest to opłacalny wybór? Jak znaleźć najlepszą ofertę na rynku? Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt lub inny produkt finansowy. Na te i wiele innych pytań odpowie doradca kredytowy.

Doradca kredytowy Białystok – kim jest?

Przede wszystkim należy podkreślić, że doradca kredytowy Białystok nie jest pracownikiem konkretnego banku. W związku z tym nie będzie prezentował Ci oferty, tylko jednego podmiotu finansowego. Jego głównym zadaniem jest dopasowanie oferty kredytowej do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Jest niezależnym podmiotem działającym na rynku finansowym. Sprawuje nad nim pieczę Komisja Nadzoru Finansowego, do której możesz zgłosić zastrzeżenia i skargi na pracę konkretnego doradcy kredytowego. Ofertę współpracy z konkretnym doradcą możesz znaleźć w sieci lub skorzystać z polecenia kogoś bliskiego. Warto przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego skorzystać z jego pomocy, szczególnie wtedy gdy nie masz doświadczenia w korzystaniu z produktów finansowych.

Doradca kredytowy – zakres usług

Doradca kredytowy zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniem ofert kredytowych, dopasowanych do konkretnego klienta. Takim klientem może być zarówno osoba prywatna, jak i podmiot gospodarczy. Aby jednak doradca mógł dopasować odpowiednią ofertę, musi dokładnie poznać sytuację finansową swojego klienta. Z tego względu nie warto ukrywać niczego przed doradcą. Jest on zobligowany do zachowania pełnej poufności w zakresie informacji uzyskanych na potrzeby poszukiwania oferty kredytowej. Doradca sprawdzi również Twoją historię w BIKu. Może się bowiem okazać, że Twoje dotychczasowe zobowiązania finansowe w zestawieniu z uzyskiwanymi dochodami, nie pozwalają na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Doradca wyjaśni Ci także wszelkie formalności wiążące się z konkretną ofertą kredytową.

Najczęściej doradca kredytowy asystuje przy wyborze optymalnej oferty kredytu hipotecznego. Jest to bez wątpienia jedno z najpoważniejszych zobowiązań finansowych. Z tego względu tak ważne jest, aby wybrać jak najkorzystniejsze rozwiązanie w tym zakresie. W większości przypadków możliwa jest zmiana banku po upływie 5 lat, niemniej warto już od samego początku maksymalnie zoptymalizować ofertę kredytową. Doradca może pomóc w wyborze także innych kredytów, np. samochodowego lub na poczet rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Doradca może Ci także pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niemu unikniesz wpadnięcia w tzw. spiralę długów, która może doprowadzić nawet do upadłości konsumenckiej. Zadaniem doradcy jest wówczas opracowanie planu naprawczego dla Ciebie. Plan ten może zakładać np. konsolidację Twoich dotychczasowych kredytów, a także edukację w zakresie zarządzania Twoim budżetem. Dzięki temu nie tylko wyjdziesz z długów, ale nauczysz się również jak uniknąć takiej sytuacji w przyszłości.

Doradca kredytowy – ile kosztuje jego doradztwo?

Nie ponosisz żadnych kosztów współpracy z doradcą kredytowym. Wynagrodzenie otrzyma on od tego banku, z którym finalnie podpiszesz umowę o kredyt. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy zawsze do Ciebie. Doradca zaprezentuje Ci kilka ofert kredytowych, spośród których wybierzesz tę, którą uznasz za najlepszą. Wraz z doradcą sporządzisz także wniosek o kredyt hipoteczny i skompletujesz wszelkie niezbędne dokumenty. Dzięki temu unikniesz wielu pomyłek formalnych, które mogą doprowadzić nawet do odrzucenia Twojego wniosku o kredyt. Jeżeli żadna z zaprezentowanych ofert nie przypadnie Ci do gustu, nie musisz wybierać tylko po to, aby uniknąć kosztów. Dla Ciebie usługi doradcy są całkowicie darmowe bez względu na to, czy dojdzie do finalizacji umowy kredytowej, czy zrezygnujesz na którymkolwiek etapie. Pamiętaj, że nikt nie ma prawa wymusić na Tobie podpisania żadnego dokumentu bez Twojej zgody.