Ginekologia estetyczna – co to jest?

skóra

Ginekologia estetyczna zyskuje coraz większą popularność – nie bez powodu. Kobiety stają się świadome własnego ciała, chcą czuć się piękne oraz pewne siebie. Pozbycie się kompleksów w profesjonalny sposób gwarantuje uzyskanie dobrego samopoczucia oraz poprawę życia seksualnego. To jednak nie wszystko. W niektórych sytuacjach zabiegi okolic intymnych są niezbędne ze względów zdrowotnych, poprawiają więc ogólną jakość życia kobiety.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna zajmuje się wykonywaniem bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów. Mogą być wykonywane w znieczuleniu, a pacjentka szybko wraca do pełnej sprawności. Wśród najczęściej wybieranych zabiegów znajdują się m.in.:

  • labioplastyka warg sromowych – zmniejszenie ich za pomocą lasera CO2 lub noża tnącego RF. Szwy zdejmowane są po tygodniu, a pacjentka może wrócić do pełnej aktywności po miesiącu. Zabieg wykonuje się ze względów estetycznych oraz wówczas, gdy większe wargi sromowe powodują dyskomfort i ból
  • obkurczanie pochwy lub zwężanie pochwy nićmi waginalnymi – zabiegi wykonuje się po porodach oraz we wszystkich sytuacjach powodujących rozluźnienie struktur pochwy
  • wstrzykiwanie w okolice intymne osocza bogatopłytkowego, czego celem jest podniesienie libido i wzmocnienie wrażeń seksualnych
  • zabiegi na nietrzymanie moczu – np. laseroterapia, radiofrekfencja oraz wstrzykiwanie kwasu hialuronowego 
  • wypełnianie i ujędrniane warg sromowych, na co decydują się najczęściej dojrzałe kobiety
  • unoszenie wzgórka łonowego oraz redukcja tłuszczu w jego obrębie
  • usuwanie kłykcin kończystych
  • zmniejszanie widoczności blizn krocza, np. po nacięciu czy pęknięciu krocza podczas porodu

Wraz z upływem czasu ciało traci swoją sprężystość i elastyczność – to fizjologiczne procesy, którym nie można całkowicie zapobiec. Wiele zabiegów ginekologii estetycznej ma na celu poprawę jędrności określonych tkanek, a więc i ogólny efekt wizualny. Ma to znaczenie dla wielu kobiet, które dzięki medycynie mogą poczuć się lepiej. Zabiegi ginekologii estetycznej wspomagają również leczenie niektórych problemów zdrowotnych, takich jak nietrzymanie moczu. Z kolei obecność przerośniętych warg sromowych lub kłykcin kończystych może powodować dyskomfort podczas noszenia obcisłej bielizny czy jazdy na rowerze.

Zalety zabiegów ginekologii estetycznej

Zabiegi ginekologii estetycznej są uznawane za bezpieczne. Zwykle wykonuje się je w znieczuleniu, przez co pacjentka nie odczuwa nawet najmniejszych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. Choć ginekologia estetyczna dotyczy wyjątkowo intymnej strefy ciała, fachowe podejście specjalistów sprawia, że wszystkie czynności i kontrole odbywają się bez wstydu. Tego typu zabiegi mają ogromną zaletę, jaką jest poprawa jakości i komfortu życia. Bez względu czy będzie to poprawa zdrowia czy samopoczucia i samoakceptacji – efektem jest wzrost pewności siebie, lepsze życie seksualne oraz wygoda wykonywania wielu podstawowych czynności dnia codziennego.

Zabiegi ginekologii estetycznej przeznaczone są dla wszystkich kobiet, które potrzebują zmiany wyglądu czy poprawy funkcjonalności narządów płciowych. Z oferty gabinetów i ośrodków korzystają panie po menopauzie, po porodach, z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, z niezadowalającym życiem seksualnym, a nawet ze zwiększoną skłonnością do infekcji intymnych. Tkanki po zabiegach goją się szybko, a pacjentki mogą już w ciągu kilku dni lub tygodni (w zależności od rodzaju zabiegu) powrócić do normalnego funkcjonowania.

Ginekologia estetyczna – Warszawa miastem możliwości

Szukając specjalistów zajmujących się ginekologią estetyczną należy zwracać uwagę na ich doświadczenie i renomę. Lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie powinni mieć odpowiednie podejście, a więc muszą brać pod uwagę intymny charakter zabiegów. Na wizycie kobieta musi czuć się komfortowo. Po zadbaniu o odpowiednią atmosferę nie ma miejsca na wstyd czy niejasności.

To właśnie przyjazna atmosfera, cierpliwość i profesjonalizm świadczą o tym, że pacjent decyduje się pozostać pod opieką wybranego lekarza. Wielu rzetelnych specjalistów na miejsce swojej pracy wybiera Warszawę – ginekologia estetyczna w Warszawie rozwija się w szybkim tempie, oferując innowacyjne metody. To w tym mieście warto szukać lekarzy ginekologii estetycznej.