Jakie są najczęstsze usterki w ekspresach Siemens?

kawa

Marka Siemens jest częścią grupy BSH, do której należy kilku wiodących producentów, w tym Bosch. Produkty tej marki działają bez zarzutu od kilku lat, jeśli są prawidłowo użytkowane. Jednak żadne urządzenie nie jest odporne na awarie, a serwis jest wręcz warunkiem, jeśli nie koniecznością, przedłużenia żywotności ekspresu do kawy. Nasza firma csespresso.pl – serwis Siemens Wrocław – zapewnia regularną konserwację i naprawę ekspresów do kawy marki Siemens bezpośrednio w domu lub firmie, a także w autoryzowanym serwisie w odpowiedniej cenie. Zwracając się do nas, powierzacie serwis i naprawę ekspresu do kawy Siemens technikowi z wieloletnim doświadczeniem, który zna urządzenie i wszystkie tajniki jego naprawy.

Ekspresy do kawy to skomplikowane urządzenia składające się z wielu elementów mechanicznych, modułów elektronicznych oraz systemu hydraulicznego o wysokim ciśnieniu gorącej wody i pary. Ekspresy do kawy, jak każde inne urządzenie, mają tendencję do awarii z różnych powodów, zwykle w najbardziej nieoczekiwanym i nieodpowiednim momencie. Każdy ekspres do kawy może się zepsuć – ten najprostszy i ten najbardziej złożony, z wieloma funkcjami i dodatkowymi programami do samooczyszczania. Jeden ekspres może wymagać serwisowania co trzy miesiące, a inny na przykład co trzy lata, a prawidłowa obsługa i konserwacja ma kluczowe znaczenie.

Możliwe usterki w modelach Siemens

Właściciele ekspresów do kawy Siemens muszą radzić sobie z różnymi usterkami i awariami. Niezależnie od przyczyny, nie wolno ignorować takich problemów. Najmniejsza usterka musi być natychmiast naprawiona.

Bardzo często usterki w urządzeniach Siemens są wynikiem naturalnego zużycia. Ekspres do kawy może ulec awarii z powodu problemów z zasilaniem lub nieprzestrzegania instrukcji obsługi. Nierzadko podczas zwykłego czyszczenia ekspresu do kawy Siemens usuwany jest kamień, który powoduje zakłócenia w pracy grzałki i układu doprowadzającego. Aby zapobiec takiemu problemowi, należy zainstalować filtr wody. Ważne jest również regularne odkamienianie ekspresów do kawy Siemens.

Najczęstsze usterki w ekspresach do kawy i urządzeniach do parzenia kawy

Po pierwsze należy pamiętać, że – jeśli zaparzacz jest wyjmowany w celu konserwacji, należy go wyjąć co najmniej raz w tygodniu i umyć pod ciepłą wodą, ewentualnie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nie ma potrzeby smarowania go, ponieważ kawa przyklei się do smaru i ruch mechanizmów będzie bardzo utrudniony. Należy również wyczyścić zaparzacz. Zaleca się czyszczenie i mycie ekspresu do kawy w odpowiednim czasie, ponieważ jest to klucz do długiej i bezproblemowej pracy. To nie powinno mieć miejsca, jak pokazano na zdjęciu!

Woda wycieka spod pokrywy, w miejscu połączenia uszczelniającego z ekspresem do kawy

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy o-ring nie jest zatkany kawą, smarem lub ciałami obcymi, zaleca się umyć róg i przepłukać o-ring. Należy sprawdzić, czy o-ring nie jest pęknięty lub, czy dławik w strąku kawy nie jest zużyty.

Mogła ona popękać lub stracić elastyczność z powodu tłuszczu i osadów soli. W idealnym przypadku dławik powinien dać się łatwo wyjąć za pomocą śrubokręta, ale może być uszczelniony gazikiem, który trzeba odkręcić, aby go wyjąć, więc należy uważać, aby go nie uszkodzić. Jeśli przyczyną jest osad z tłuszczów lub soli kawowych, urządzenie należy przepłukać, odkamienić i wyczyścić specjalnymi środkami.

Jeśli o-ring jest uszkodzony lub rozerwany, należy go wymienić. Nie zapomnij upewnić się, że filtr klaksonu jest czysty i niezatkany osadami z kawy, jeśli jest zatkany osadami z kawy tak, że nic przez niego nie przechodzi, po wymianie dławicy i włączeniu ekspresu do parzenia kawy, prawdopodobnie pod dużym ciśnieniem gorąca woda rozerwie jego wylot w innym miejscu.

Strumień kawy wypływający z dyszy lub stożka jest znacznie cieńszy, słychać nietypowy gwizd lub syczenie

Jest to często spowodowane przez ziarna kawy, tłuszcz kawowy i kamień, które zapychają kratki i filtr. Kamienia można się pozbyć poprzez odkamienianie. Aby usunąć fusy z kawy, należy wyczyścić sitko ręcznie za pomocą sztywnej szczotki, wyczyścić filtr oraz wyczyścić rurki i otwory za pomocą wykałaczki, nie uszkadzając metalu, a najlepiej za pomocą środka do usuwania tłuszczu z kawy. Probówki należy czyścić ostrożnie, ponieważ każda rysa na wewnętrznej stronie spowoduje szybsze zatkanie przez ziarna kawy. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie konsystencji mielenia; powinno ono przypominać kaszę manną, a nie zmieloną glinę. Bardzo drobny szlif utrudnia przenikanie wody, nawet pod ciśnieniem.

W automatycznych ekspresach do kawy można zwiększyć ilość zmielonej kawy na młynku. W przypadku ekspresów do kawy, jeśli używasz już zmielonej kawy, dla pewności weź kawę od innego producenta. Możliwe, że pompa nie wytwarza prawidłowego ciśnienia wody, jest to najprawdopodobniej spowodowane zużyciem części ruchomych i może być skorygowane jedynie poprzez wymianę pompy.