INTELIGENTNY DOM – ZOBACZ, ŻE WARTO!

Z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowsze odkrycia w dziedzinie technologii. Nic więc dziwnego, że to, co kiedyś było nieosiągalne, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Inteligentny dom, który w pierwszej chwili kojarzy się z czymś niedostępnym, a przede wszystkim drogim i skomplikowanym, staje się coraz częściej pewnym standardem i znakiem naszych czasów. Urządzenia i systemy zwiększające nasz komfort z każdym rokiem są bardziej przystępne i mniej skomplikowane, przez co łatwiejsze w montażu

Jak zautomatyzować dom, by cieszyć się wygodą i luksusem?

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z inteligentnego domu lub mieszkania wiązało się wymianą instalacji elektrycznej i montowaniem na ścianach paneli sterujących. Na szczęście te czasy już minęły i na automatykę domową patrzy się już zupełnie inaczej. Obecnie, na początek, wystarczy jedno lub kilka inteligentnych urządzeń. W miarę potrzeb i możliwości można dodawać kolejne. W większości przypadków sprzęt ten można podłączyć do istniejącej już instalacji i obsługiwać go za pomocą aplikacji w smartfonie. Ceny tych urządzeń stały się również bardziej przystępne.


Jakie możliwości dają urządzenia smart home?

Zautomatyzowany dom daje przeróżne możliwości i to od domowników zależy, z których chcą korzystać. Najpopularniejsze z nich to: sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem, inteligentne systemy alarmowe, bardzo pożądane w ostatnim czasie czujniki szkodliwych gazów i dymu oraz czujniki jakości powietrza. Równie często wybierane są gniazdka badające zużycie energii elektrycznej, automatyczne włączanie urządzeń elektrycznych, inteligentne systemy kina domowego i głośniki, zdalne otwieranie i zamykanie rolet i żaluzji, a nawet automatyczne otwieranie i zamykanie okien oraz analizowanie pogody w pobliżu domu. Wszystkie te urządzenia mogą działać w połączeniu ze sobą lub osobno. Użytkownik sam o tym decyduje i dostosowuje je do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Wystarczy podać w aplikacji kilka podstawowych informacji, aby skonfigurować systemy ze swoimi oczekiwaniami.

Technologia urządzeń będących wyposażeniem zautomatyzowanego domu rozwija się tak szybko, że trudno przewidzieć czym zaskoczy nas za kilka lat. Rynek z pewnością będzie obfitował w nowe wynalazki i udogodnienia ułatwiające życie. Pewne jest również to, że z uwagi na rosnące zainteresowanie klientów tą branżą i wzrastającą konkurencję, można spodziewać się coraz tańszej i urozmaiconej oferty. Być może dojdzie do tego, że nasz inteligentny dom sam będzie rozpoznawał nasze potrzeby i udzielał gotowych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *