Oświetlenie w ogrodzie – 5 wskazówek

ogród

Odpowiednie oświetleniu to ważna kwestia, o którą warto zadbać. Oświetlenie sprawia, że ogród zachwyca również po zmroku, a dodatkowo jest bardzo ważne dla poczucia komfortu i bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać, planując oświetlenie ogrodu? Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, dzięki którym uzyskasz odpowiedni efekt.

Oświetlenie ogrodu – rozplanowanie

Kluczem do sukcesu jest dobry plan. Warto zastanowić się, jakie punkty ogrodu mają zostać podświetlone. Należy unikać przesady, kilka lamp w określonych miejscach w zupełności wystarczy i podkreśli piękno ogródka. Jeśli w ogrodzie znajduje się oczko wodne, warto podkreślić je za pomocą lamp. Można także zdecydować się na oświetlenie przestrzeni przy tarasie, co przyniesie zupełnie inny efekt. Warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i na ich podstawie stworzyć plan oświetlenia ogrodu.

Poza podkreślaniem piękna ogródka, ważne jest także zadbanie o bezpieczeństwo. Szczególnie jesienne i zimowe miesiące są tutaj ważne. Jeśli zdarza Ci się wracać do domu gdy jest już ciemno, dzięki oświetleniu poczujesz się bardziej komfortowo. Lampy warto umieścić przy podjeździe do garażu oraz nad drzwiami wejściowymi. Ważna jest także trasa, którą trzeba pokonać od bramki lub furtki do domu. Ścieżki te także warto podkreślić lampami ogrodowymi.

Odpowiednie oświetlenie daje również poczucie komfortu. Dzięki niemu ogród jest dobrze widoczny z okien domu, a to zaś daje możliwość kontrolowania tego co dzieje się na posesji. Jeśli znajdzie się na niej ktoś nieproszony, można zyskać czas i możliwość na szybką reakcję.

Jeśli chodzi o lampy do ogrodu, wybór jest imponujący. Warto stawiać na rozwiązania, które są nie tylko niezawodne, ale pozwalają zadbać o dobro planety. Jednym z nich jest oświetlenie fotowoltaiczne, którego zastosowanie posiada wiele zalet. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Lampy solarne

Oświetlenie fotowoltaiczne to coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Nie należy się temu dziwić, bowiem jest skuteczne i pozwala zadbać o domowy budżet, a także o dobro planety. Warto także wspomnieć, że lampy wyglądają estetycznie i stylowo, mogą oświetlić każdy ogród niezależnie od jego aranżacji. Tego rodzaju lampy ogrodowe energię czerpią ze słońca. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w nasłonecznionych miejscach, dzięki czemu będą mogły pokazać całą swoją moc. Lampy solarne czerpią energię w dzień, zaś w nocy mogą oddać ją w postaci światła. Nawet w przypadku pochmurnych dni, lampy wciąż czerpią energię ze słońca.

Oświetlenie fotowoltaiczne pochodzące z oferty sprawdzonego producenta to gwarancja wysokiej jakości. Takie lampy mogą świecić nawet przez 10 godzin. Oczywiście na rynku dostępne są także takie modele, które świecą około 8 godzin. Warto przed zakupem zasięgnąć informacji w sklepie, aby dowiedzieć się, jakie możliwości dają dostępne w ofercie lampy solarne.

Oświetlenie fotowoltaiczne – o tym warto pamiętać

Lampy solarne to rozwiązanie pełne zalet. Aby cieszyć się nim jak najdłużej, warto pamiętać o tych wskazówkach:

  1. Odległości między lampami – warto dobrze je rozplanować, aby oświetlenie ogrodu było jak najbardziej funkcjonalne.
  2. Regularne czyszczenie – należy o tym pamiętać. Dzięki regularnemu czyszczeniu lampy mogą ładować się efektywnie.
  3. Do czyszczenia lamp solarnych najlepiej użyć ręcznika papierowego.
  4. Nasłonecznione miejsce – to właśnie w takich obszarach ogrodu należy umieszczać lampy solarne. Dzięki temu będą mogły dobrze spełniać swoje zadanie.
  5. Czułość czujnika – dopilnuj, aby odpowiednio ją ustawić.

Zastosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek to gwarancja długiej użyteczności lamp solarnych. Decydując się na zakup, pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić opinie na temat produktu, który zamierzasz zakupić. W przypadku lamp solarnych warto stawiać na sprawdzone i zaufane oferty, dzięki czemu można cieszyć się wysoką jakością. W miejscach takich jak okolice drzwi wejściowych czy garażowych warto zastosować lampy z czujnikiem ruchu. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające korzystać z oświetlenia wtedy, gdy jest to konieczne.